LOLA 2022

Komu projekt pomáhal v roce 2022?

Vánoční edice projektu LOLA v roce 2022 pomáhal Davídkovi Hermanovi. Obraz s názvem "Naděje" rozměru 50x70 cm se vydražil za 5000 kč.

David Herman

Davídek se narodil jako zdravé miminko. Bez patrné příčiny u něj došlo v šestém týdnu života ve spánku k zástavě oběhu, dechu a krvácení do plic. Naštěstí jsme měli monitor dechu, který nás zalarmoval. Ihned jsme začali oživovat masáží srdce, po příjezdu rychlé byl převezen do fakultní nemocnice v Hradci Králové na JIP. Pro záchranu syna lékaři udělali maximum. Syn byl pak pár dní udržován v umělém spánku. Diagnóza zněla SIDS - syndrom náhlého úmrtí kojence s úspěšnou resuscitací. Jaké bude mít Davídek následky, nebyli lékaři schopni říct. Bohužel neokysličovaní mozku zanechalo následky.

Po Davídkovém prvním roce byla určená diagnóza DMO, spastická kvadruparéza a hipotonický trup. Davídek se od útlého věku potýká se závažnými zdravotními komplikacemi, ve všech činnostech potřebuje dopomoc druhé osoby. Ale i přes veškeré komplikace se snažím, aby byl začleňován do všech činností jako zdravé děti. Davídek chodil do běžné školky s asistencí, nyní navštěvuje základní školu Svítání.

Davídek teď v listopadu oslavil deváté narozeniny a díky operaci kolen a intenzivním neurorehabilitacím začíná sám chodit s chodítkem nebo dopomocí druhé osoby, sám se ještě ale nenají, má epilepsii a hůř mluví.

Davídek je mentálně naprosto v pořádku.

Přes všechno trápení roste z Davídka usměvavý a velice šikovný kluk se smyslem pro humor. Jsem připravená udělat pro mého syna maximum, aby byl co nejvíc samostatný, i dále se snažím získávat finance na tolik potřebné neurorehabilitace a další kompenzační pomůcky, které pojišťovna nehradí a jsou tolik potřebné. Davídek si život, i vše co dnes pohybově dokáže, těžce vybojoval a já jako matka si moc přeji, aby si mohl užívat co nejkvalitnější život.

S úctou a srdečním díky Olivie Hermanová