OBRAZY, KTERÉ POMÁHAJÍ

Láska – Oddanost – Lidé – Aktivita

Jak projekt funguje?

Koupí mého obrazu můžete pomáhat. Forma je pokaždé jiná (sbírka, charitativní akce, přímé financování,...), ale vždy 100% částky za obraz jde vybrané rodině.

Komu pomáhá?

Projekt pomáhá hendikepovaným dětem a jejich rodičům.

Jak projekt vzniknul?

Asi tím, že jsem se před lety zamilovala do fyzioterapeuta Davida, který pomáhá dětem s DMO a s dalšími neurologickými diagnózami. Asi tehdy se zaselo semínko "pomáhat". Poprvé jsem se setkala tváří v tvář tvrdé realitě. Nikdy dřív jsem takto blízko nepocítila, jak někdy osud umí být krutý. Neskutečné...každý příběh je jiný, každý den je pro danou rodinu náročný a složitý. Je to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nikdo se vás jako rodiče neptá, zda si tuto cestu chcete vybrat, prostě jste postaveni před jasnou věc. Jen při poslouchání příběhů se tají dech, natož je ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně žít.  

Můj, nyní již manžel, David se příběhy rozhodl dobrovolně s těmito rodinami žít, pomáhat jim vracet zpět do běžného života. Neskutečné s jakou lehkostí a úsměvem na tváři. Je to dar toto umět.

Roky plynuly, já se po letech vrátila k malbě obrazů a díky paní Novákové a Restauraci, kavárně Eva v České Třebové jsem dostala příležitost vystavovat svoje obrazy. Původní záměr byl obrazy pouze ukázat pár lidem, kteří si do restaurace přijdou na oběd či vypít sklenku. Skutečný projekt LOLA vzniknul díky kamarádovi Tonymu. Na podzim roku 2020 si oblíbil jeden obraz a rozhodnul se jej koupit. Ptal se mne, za kolik ho prodávám. Řekla jsem mu, že mne udělá radost, když si ho někam pověsí a nic za něho nechci. Na tuto mojí odpověď byl zřejmě připravený a pohotově odpověděl, že moji odpověď čekal a má řešení. Že peníze za obraz spolu někomu potřebnému věnujeme...

Tato jeho nádherná myšlenka raketově odstartovala moje myšlenkové pochody, že se třeba najde více lidí, jako je Tony, kteří si obraz budou chtít koupit. Kdo mne zná, ví, že pro nadchnutí se pro věc a její realizaci, nejdu daleko. A tak odstartoval projekt LOLA...


Komu projekt už pomáhal?